160*600 sol
Sitenin sağ 160 600

Burhan Ekiz; İSRAİL BİR TERÖR DEVLETİDİR!

SAMSUN 30.05.2024 - 16:07, Güncelleme: 30.05.2024 - 16:07
 

Burhan Ekiz; İSRAİL BİR TERÖR DEVLETİDİR!

Samsun Sebze ve Meyve Hali Komisyoncuları Yardımlaşma Derneği Başkanı Burhan Ekiz; Bir terör devleti olan İsrail'e, Türkiye'nin hesap soracağına inanıyoruz!
Samsun Sebze ve Meyve Hali Komisyoncuları Yardımlaşma Derneği Başkanı Burhan Ekiz, Filistin halkının kahramanca direnişini kıramayan ve her geçen gün katliamın dozunu artırarak insanlığın gözü önünde Filistin'de soykırım gerçekleştirmek isteyen İsrail'e ateş püskürdü. Gazze'nin Refah kentinde Filistinlilere yönelik ard arda saldırılar gerçekleştiren İsrail'in bir terör devleti olduğunu vurgulayan Burhan Ekiz, "Türkiye'nin insanlıktan zerre kadar nasibini almamış bu katil sürüsünden hesap sorulması için elinden gelen her şeyi yapacağına yürekten inanıyoruz" ifadelerini kullandı. Burhan Ekiz'in açıklaması şu şekilde: İsrail'in tüm dünyanın gözleri önünde gerçekleşen akıl almaz zulmü dur durak bilmiyor. 7 Ekim'den bu yana; 15 binden fazla çocuğu, 10 binden fazla kadını, toplamda 36 binden fazla Filistinli kardeşimizi canice katleden Katil İsrail'in çadır kampı saldırıları insanlığın yaşanan katliama ilişkin tepkisizliğinin bir neticesi adeta. Katil İsrail ordusunun Gazze'nin Refah kentindeki Mültecilere Yardım ve Bayındırlık Ajansı (UNRWA) binası yanında bulunan ve Refah kentine sığınan Filistinlilerin kaldığı çadır kente düzenlediği ilk saldırı sonucu bir çok çadır tamamen yanmış ve yıkılmış, ilk belirlemelere göre en az 45 Filistinli hayatını kaybetmişti. Katil İsrail'in Katil Başbakanı Netenyahu konuyu 'trajik bir hata' olarak değerlendirmeye kalktı ancak bunun bir hata olmadığı çok geçmeden anlaşıldı. Katil İsrail Refah'ta sivillerin yaşadığı kampa yeniden saldırdı ve 21 Filistinli kardeşimiz daha yaşamını yitirdi. İsrail böylece Uluslararası Adalet Divanının saldırıları durdurma çağrısının ardından gerçekleştirdiği bu katliamlarla, bir terör devleti olduğunu bir kez daha ifşa etmiş oldu. Katil Netanyahu ve cinayet şebekesi, Filistin halkının kahramanca direnişini kıramadıkça kendi ülkesinde iyice köşeye sıkışmakta, ve bu sebeple daha fazla kan dökerek siyasi ömrünü uzatmaya çalışmaktadır. Ama Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın da ifade ettiği gibi; bunun hiçbir fayda sağlamadığını pek yakında görecek. Tıpkı özendiği Hitler gibi, Miloseviç gibi, Karadciç gibi ve tarihteki diğer firavunlar gibi lanetle anılmaktan kurtulamayacak. Türkiye'nin insanlıktan zerre kadar nasibini almamış bu katil sürüsünden hesap sorulması için elinden gelen her şeyi yapacağına yürekten inanıyoruz. Zira, İsrail'e anladığı dilden artık yeter demek gerekiyor. Çünkü; Filistin'de artık insanlığın kendisi ölüyor. Allah, Filistin'in ve Gazzeli kardeşlerimizin yardımcısı olsun diyor; bebek, çocuk, kadın, yaşlı, sivil demeden masumları öldüren katilleri Kahhar ism-i şerifi hürmetine kahr-u perişan eylesin diye dua ediyoruz."
Samsun Sebze ve Meyve Hali Komisyoncuları Yardımlaşma Derneği Başkanı Burhan Ekiz; Bir terör devleti olan İsrail'e, Türkiye'nin hesap soracağına inanıyoruz!

Samsun Sebze ve Meyve Hali Komisyoncuları Yardımlaşma Derneği Başkanı Burhan Ekiz, Filistin halkının kahramanca direnişini kıramayan ve her geçen gün katliamın dozunu artırarak insanlığın gözü önünde Filistin'de soykırım gerçekleştirmek isteyen İsrail'e ateş püskürdü.

Gazze'nin Refah kentinde Filistinlilere yönelik ard arda saldırılar gerçekleştiren İsrail'in bir terör devleti olduğunu vurgulayan Burhan Ekiz, "Türkiye'nin insanlıktan zerre kadar nasibini almamış bu katil sürüsünden hesap sorulması için elinden gelen her şeyi yapacağına yürekten inanıyoruz" ifadelerini kullandı.

Burhan Ekiz'in açıklaması şu şekilde:

İsrail'in tüm dünyanın gözleri önünde gerçekleşen akıl almaz zulmü dur durak bilmiyor.

7 Ekim'den bu yana; 15 binden fazla çocuğu, 10 binden fazla kadını, toplamda 36 binden fazla Filistinli kardeşimizi canice katleden Katil İsrail'in çadır kampı saldırıları insanlığın yaşanan katliama ilişkin tepkisizliğinin bir neticesi adeta.

Katil İsrail ordusunun Gazze'nin Refah kentindeki Mültecilere Yardım ve Bayındırlık Ajansı (UNRWA) binası yanında bulunan ve Refah kentine sığınan Filistinlilerin kaldığı çadır kente düzenlediği ilk saldırı sonucu bir çok çadır tamamen yanmış ve yıkılmış, ilk belirlemelere göre en az 45 Filistinli hayatını kaybetmişti.

Katil İsrail'in Katil Başbakanı Netenyahu konuyu 'trajik bir hata' olarak değerlendirmeye kalktı ancak bunun bir hata olmadığı çok geçmeden anlaşıldı. Katil İsrail Refah'ta sivillerin yaşadığı kampa yeniden saldırdı ve 21 Filistinli kardeşimiz daha yaşamını yitirdi.

İsrail böylece Uluslararası Adalet Divanının saldırıları durdurma çağrısının ardından gerçekleştirdiği bu katliamlarla, bir terör devleti olduğunu bir kez daha ifşa etmiş oldu.

Katil Netanyahu ve cinayet şebekesi, Filistin halkının kahramanca direnişini kıramadıkça kendi ülkesinde iyice köşeye sıkışmakta, ve bu sebeple daha fazla kan dökerek siyasi ömrünü uzatmaya çalışmaktadır.

Ama Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın da ifade ettiği gibi; bunun hiçbir fayda sağlamadığını pek yakında görecek. Tıpkı özendiği Hitler gibi, Miloseviç gibi, Karadciç gibi ve tarihteki diğer firavunlar gibi lanetle anılmaktan kurtulamayacak.

Türkiye'nin insanlıktan zerre kadar nasibini almamış bu katil sürüsünden hesap sorulması için elinden gelen her şeyi yapacağına yürekten inanıyoruz. Zira, İsrail'e anladığı dilden artık yeter demek gerekiyor.

Çünkü; Filistin'de artık insanlığın kendisi ölüyor.

Allah, Filistin'in ve Gazzeli kardeşlerimizin yardımcısı olsun diyor; bebek, çocuk, kadın, yaşlı, sivil demeden masumları öldüren katilleri Kahhar ism-i şerifi hürmetine kahr-u perişan eylesin diye dua ediyoruz."

Samsun HABERİ

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve memleketsamsun.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.