160*600 sol
Sitenin sağ 160 600

CHP SBB Adayı Cevat Öncü; Popülizm Yapmayacağız!

SAMSUN 07.02.2024 - 16:41, Güncelleme: 07.02.2024 - 16:41
 

CHP SBB Adayı Cevat Öncü; Popülizm Yapmayacağız!

TEB 6.Bölge Samsun Eczacı Odasını ziyaret eden CHP Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cevat Öncü, "Popülizm yapmayacağız" dedi!
CHP Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cevat Öncü, “Halkta siyaseten bir karşılığı yok ama” diyerek imar affı konusuna değindi. Öncü, “Bu ülkede 10 yılda bir imar affı çıkartılıyor. Bunu siyaseti eleştirmek için, bugünün konusu diye söylemiyorum. Pek çok iktidar bunu yaptı. Bizim önceliklerimiz popülizmden yana olmayacak ve bu noktada kararlı adımlar atacağız. Nereden başlayacağımızı, nasıl yürüyeceğimizi biliyoruz” dedi. CHP Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cevat Öncü, TEB 6.Bölge Samsun Eczacı Odasını ziyaret etti. Oda Başkanı Onur Ferhat Karacan ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya gelen Cevat Öncü, iş ve istihdam konusuna değinerek ara eleman eksikliğine vurgu yaptı. İnsanların belirli kurslarda eğitimler alarak iş hayatına girmesi gerektiğini dile getiren Öncü, “Büyükşehir Belediyesi bu konuda aktif rol oynayacak. Kendi mesleğimden örnek vereyim. Ben inşaat mühendisiyim. Artık seramikçi, boyacı, parkeci gelmiyor, yetişmiyor. Usta yok. Bu konularda Büyükşehir Belediyesi olarak sorumluluk üstleneceğiz. Belediye bünyesinde kurulacak ‘Enstitü Samsun’ ile ilimizdeki nitelikli iş gücünü artıracağız. İşsizliğin azaltılması için ilgili kurumlarla iş birliği yapılarak her ilçede İstihdam ve Kariyer Merkezi Ofisi açacağız” dedi.  Cevat Öncü imar affı konusuna da değinerek şöyle konuştu: “Bu ülkede 10 yılda bir imar affı çıkartılıyor. Bunu siyaseti eleştirmek için, bugünün konusu diye söylemiyorum. Bu 1950-1960’lardan beri yapılıyor. Pek çok iktidar yapmış bunu. 2018 yılında yapılan, ‘imar barışı’ diyerek üstü cilalanan olay, Cumhuriyet tarihinin en ucu açık, en sıkıntılı, en büyük risk içeren, en geniş kapsamlı imar affıydı ve bilançosu çok ağır oldu. Bunu abartarak söylemiyorum. Samsun’un yapı stoku da o illerden pek farklı değil. Yaklaşık olarak mevcudun yarısı, ya kaçak ya projesiz, kontrolsüz, zemin problemi olan, kolonu kesilmiş, beton kalitesi çok düşük, donatısı uygun konulmamış halde. Büyükşehir Belediye yönetimine gelirsek ilk başlayacağımız iş, Samsun'un deprem dirençli kent haline getirilmesi. Bunu çok önemsiyoruz. Bunun halkta siyaseten bir karşılığının olmadığını biliyorum. Bizim önceliklerimiz popülizmden yana olmayacak ve gerçek anlamda tehdit olan bu işin Samsun'da kotarılması konusunda çok kararlı adımlar atacağız. Nereden başlayacağımızı, nasıl yürüyeceğimizi biliyoruz. Çünkü ön çalışması da elimizde var.”
TEB 6.Bölge Samsun Eczacı Odasını ziyaret eden CHP Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cevat Öncü, "Popülizm yapmayacağız" dedi!

CHP Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cevat Öncü, “Halkta siyaseten bir karşılığı yok ama” diyerek imar affı konusuna değindi. Öncü, “Bu ülkede 10 yılda bir imar affı çıkartılıyor. Bunu siyaseti eleştirmek için, bugünün konusu diye söylemiyorum. Pek çok iktidar bunu yaptı. Bizim önceliklerimiz popülizmden yana olmayacak ve bu noktada kararlı adımlar atacağız. Nereden başlayacağımızı, nasıl yürüyeceğimizi biliyoruz” dedi.

CHP Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cevat Öncü, TEB 6.Bölge Samsun Eczacı Odasını ziyaret etti. Oda Başkanı Onur Ferhat Karacan ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya gelen Cevat Öncü, iş ve istihdam konusuna değinerek ara eleman eksikliğine vurgu yaptı. İnsanların belirli kurslarda eğitimler alarak iş hayatına girmesi gerektiğini dile getiren Öncü, “Büyükşehir Belediyesi bu konuda aktif rol oynayacak. Kendi mesleğimden örnek vereyim. Ben inşaat mühendisiyim. Artık seramikçi, boyacı, parkeci gelmiyor, yetişmiyor. Usta yok. Bu konularda Büyükşehir Belediyesi olarak sorumluluk üstleneceğiz. Belediye bünyesinde kurulacak ‘Enstitü Samsun’ ile ilimizdeki nitelikli iş gücünü artıracağız. İşsizliğin azaltılması için ilgili kurumlarla iş birliği yapılarak her ilçede İstihdam ve Kariyer Merkezi Ofisi açacağız” dedi. 

Cevat Öncü imar affı konusuna da değinerek şöyle konuştu:

“Bu ülkede 10 yılda bir imar affı çıkartılıyor. Bunu siyaseti eleştirmek için, bugünün konusu diye söylemiyorum. Bu 1950-1960’lardan beri yapılıyor. Pek çok iktidar yapmış bunu. 2018 yılında yapılan, ‘imar barışı’ diyerek üstü cilalanan olay, Cumhuriyet tarihinin en ucu açık, en sıkıntılı, en büyük risk içeren, en geniş kapsamlı imar affıydı ve bilançosu çok ağır oldu. Bunu abartarak söylemiyorum. Samsun’un yapı stoku da o illerden pek farklı değil. Yaklaşık olarak mevcudun yarısı, ya kaçak ya projesiz, kontrolsüz, zemin problemi olan, kolonu kesilmiş, beton kalitesi çok düşük, donatısı uygun konulmamış halde. Büyükşehir Belediye yönetimine gelirsek ilk başlayacağımız iş, Samsun'un deprem dirençli kent haline getirilmesi. Bunu çok önemsiyoruz. Bunun halkta siyaseten bir karşılığının olmadığını biliyorum. Bizim önceliklerimiz popülizmden yana olmayacak ve gerçek anlamda tehdit olan bu işin Samsun'da kotarılması konusunda çok kararlı adımlar atacağız. Nereden başlayacağımızı, nasıl yürüyeceğimizi biliyoruz. Çünkü ön çalışması da elimizde var.”

Samsun HABERİ

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve memleketsamsun.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.