160*600 sol
Sitenin sağ 160 600

İlkadım Belediye Meclisi İlk Toplantısını Gerçekleştirdi!

SAMSUN 16.04.2024 - 13:20, Güncelleme: 16.04.2024 - 13:20
 

İlkadım Belediye Meclisi İlk Toplantısını Gerçekleştirdi!

İlkadım Belediye Meclisi yeni dönem ilk toplantısını gerçekleştirdi. Meclis yönetiminin seçildiği toplantıda komisyon üyeleri de belirlendi!
İlkadım Belediye Meclisi, yeni dönemin ilk toplantısını İlkadım Belediye Başkanı İhsan Kurnaz başkanlığında Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirdi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan toplantıya basın mensupları da yoğun ilgi gösterdi. Toplantının açılış konuşmasını yapan İlkadım Belediye Başkanı İhsan Kurnaz, bütün Meclis üyelerine başarılar diledi. 5 yıl boyunca şeffaf ve adil bir yönetim süreci geçirmek istediklerini ifade eden Başkan İhsan Kurnaz, "Meclis çatısı altında birlikte 5 yıl boyunca ilçemizin, şehrimizin meselelerini istişare ederek birlikte değerlendirerek çözüme kavuşturacağız. Bunlarda sizlerin büyük katkısı olacak. Seçimler bitti, şimdi çalışma zamanı. İlkadım halkı da bir teveccühte bulundu ve bize görev verdi. Bizler de bu göreve en iyi şekilde layık olmak için çalışacağız ve hizmetlerimizi gerçekleştireceğiz. İlkadım hepimizin ortak paydası. İlk toplantımız hayırlı olsun” dedi.   Başkan İhsan Kurnaz’ın ardından AK Parti, MHP, CHP ve İYİ Parti grup sözcüleri de yeni döneme ilişkin iyi niyet temennilerini dile getirdi. Konuşmaların ardından Meclis Başkan Vekilliği, Meclis Divan Katipliği ve Komisyon Üyelikleri için seçim yapıldı. Yapılan oylama sonucu yeni Meclis yönetimi şu isimlerden oluştu:   Birinci Başkan Vekili: Mustafa Umar İkinci Başkan Vekili: Muharrem Soylu Meclis Divan Katibi Asil Üye: Çetin Topsakal Meclis Divan Katibi Asil Üye: Ahmet Çağdaş Çatoğlu, Ahmet Kayır   Encümen Üyelikleri: Özkan Şener, Muharrem Soylu, İlkay Erkan   Açık oylama ile yapılan seçimlerde komisyonlarda yer alan isimler ise şu şekilde belirlendi;   İmar Komisyonu; Alper Aydemir, Murat Gürbüz, Tunç Demirel, Fikret Pekal, Mete Türker Plan Bütçe Komisyonu; Ahmet Kayır, Fikret Öztürk, Davut Yolaydın, Şefik Sezgin, Buğra Ertem Akın Hukuk Komisyonu; İbrahim Güven, Merve Bayraktar Keskin, Ahmet Çağdaş Çatoğlu, Ceyhun Özkoç, Ender Çıkla Çevre Sağlık Komisyonu; Mustafa Seven, Serkan Akyüz, Mustafa Umar, Ali Kandemir, Cengiz Akşan Sosyal Hizmet Komisyonu; Muharrem Soylu, Ahmet Arslanoğlu, İlkay Erkan, Ayperi Türkoğlu, Savaş Oyalı Eğitim-Kültür Spor Komisyonu; Çetin Topsakal, Tunç Demirel, Kadir Soylu, Osman Ölçer, Savaş Ovalı Kadın-Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu; Merve Bayraktar Keskin, Tunç Demirel, Özkan Şener, Serpil Olgun, Ayperi Türkoğlu Kentsel Dönüşüm ve Deprem Güçlendirme Komisyonu; Murat Gürbüz, Kadir Soylu, Davut Yolaydın, Mete Türker, Buğra Ertem Akın   BİRLİK ÜYELİKLERİ DE BELİRLENDİ   2,5 saat süren Meclis Toplantısında ayrıca 2023 yılı faaliyet raporu da yeni meclisin onayına sunuldu. Rapor oy çokluğuyla kabul edildi. 2023 yılı Denetim Raporunun da görüşüldüğü meclis toplantısında ayrıca, birliklere üyelikler de yeniden belirlendi. Buna göre;   Tarihi Kentler Birliğine; Alper Aydemir (Asil Üye) Mustafa Umar (Yedek Üye)   Tarım Şehirleri Birliğine; İbrahim Güven (Asil Üye) Davut Yolaydın (Asil Üye) Murat Gürbüz (Yedek Üye) olarak seçildi.
İlkadım Belediye Meclisi yeni dönem ilk toplantısını gerçekleştirdi. Meclis yönetiminin seçildiği toplantıda komisyon üyeleri de belirlendi!
İlkadım Belediye Meclisi, yeni dönemin ilk toplantısını İlkadım Belediye Başkanı İhsan Kurnaz başkanlığında Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirdi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan toplantıya basın mensupları da yoğun ilgi gösterdi. Toplantının açılış konuşmasını yapan İlkadım Belediye Başkanı İhsan Kurnaz, bütün Meclis üyelerine başarılar diledi. 5 yıl boyunca şeffaf ve adil bir yönetim süreci geçirmek istediklerini ifade eden Başkan İhsan Kurnaz, "Meclis çatısı altında birlikte 5 yıl boyunca ilçemizin, şehrimizin meselelerini istişare ederek birlikte değerlendirerek çözüme kavuşturacağız. Bunlarda sizlerin büyük katkısı olacak. Seçimler bitti, şimdi çalışma zamanı. İlkadım halkı da bir teveccühte bulundu ve bize görev verdi. Bizler de bu göreve en iyi şekilde layık olmak için çalışacağız ve hizmetlerimizi gerçekleştireceğiz. İlkadım hepimizin ortak paydası. İlk toplantımız hayırlı olsun” dedi.
 
Başkan İhsan Kurnaz’ın ardından AK Parti, MHP, CHP ve İYİ Parti grup sözcüleri de yeni döneme ilişkin iyi niyet temennilerini dile getirdi.
Konuşmaların ardından Meclis Başkan Vekilliği, Meclis Divan Katipliği ve Komisyon Üyelikleri için seçim yapıldı. Yapılan oylama sonucu yeni Meclis yönetimi şu isimlerden oluştu:
 
Birinci Başkan Vekili: Mustafa Umar
İkinci Başkan Vekili: Muharrem Soylu
Meclis Divan Katibi Asil Üye: Çetin Topsakal
Meclis Divan Katibi Asil Üye: Ahmet Çağdaş Çatoğlu, Ahmet Kayır
 
Encümen Üyelikleri:
Özkan Şener,
Muharrem Soylu,
İlkay Erkan
 
Açık oylama ile yapılan seçimlerde komisyonlarda yer alan isimler ise şu şekilde belirlendi;
 
İmar Komisyonu; Alper Aydemir, Murat Gürbüz, Tunç Demirel, Fikret Pekal, Mete Türker
Plan Bütçe Komisyonu; Ahmet Kayır, Fikret Öztürk, Davut Yolaydın, Şefik Sezgin, Buğra Ertem Akın
Hukuk Komisyonu; İbrahim Güven, Merve Bayraktar Keskin, Ahmet Çağdaş Çatoğlu, Ceyhun Özkoç, Ender Çıkla
Çevre Sağlık Komisyonu; Mustafa Seven, Serkan Akyüz, Mustafa Umar, Ali Kandemir, Cengiz Akşan
Sosyal Hizmet Komisyonu; Muharrem Soylu, Ahmet Arslanoğlu, İlkay Erkan, Ayperi Türkoğlu, Savaş Oyalı
Eğitim-Kültür Spor Komisyonu; Çetin Topsakal, Tunç Demirel, Kadir Soylu, Osman Ölçer, Savaş Ovalı
Kadın-Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu; Merve Bayraktar Keskin, Tunç Demirel, Özkan Şener, Serpil Olgun, Ayperi Türkoğlu
Kentsel Dönüşüm ve Deprem Güçlendirme Komisyonu; Murat Gürbüz, Kadir Soylu, Davut Yolaydın, Mete Türker, Buğra Ertem Akın
 
BİRLİK ÜYELİKLERİ DE BELİRLENDİ
 
2,5 saat süren Meclis Toplantısında ayrıca 2023 yılı faaliyet raporu da yeni meclisin onayına sunuldu. Rapor oy çokluğuyla kabul edildi. 2023 yılı Denetim Raporunun da görüşüldüğü meclis toplantısında ayrıca, birliklere üyelikler de yeniden belirlendi. Buna göre;
 
Tarihi Kentler Birliğine;
Alper Aydemir (Asil Üye)
Mustafa Umar (Yedek Üye)
 
Tarım Şehirleri Birliğine;
İbrahim Güven (Asil Üye)
Davut Yolaydın (Asil Üye)
Murat Gürbüz (Yedek Üye) olarak seçildi.

Samsun HABERİ

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve memleketsamsun.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.