160*600 sol
Sitenin sağ 160 600

MHP Samsun İl Başkanı Burhan Mucur'dan 19 Mayıs Kutlaması

SAMSUN 18.05.2024 - 13:15, Güncelleme: 18.05.2024 - 13:15
 

MHP Samsun İl Başkanı Burhan Mucur'dan 19 Mayıs Kutlaması

MHP Samsun İl Başkanı Burhan Mucur, yayınladığı mesajında 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutlayarak birlik ve beraberlik mesajı verdi.
MHP Samsun İl Başkanı Burhan Mucur: "19 Mayıs, Tam Bağımsızlık Meşalesini Yakan İlk Kıvılcımdır" Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanı Burhan Mucur, 19 Mayıs 1919'un Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunda kritik bir dönüm noktası olduğunu vurguladı. Gazi Mustafa Kemal Paşa’nın Samsun’a ayak basmasıyla başlayan sürecin, tam bağımsızlık meşalesini tutuşturan ilk kıvılcım olduğunu belirten Burhan Mucur, bu tarihi günün, vatanın kurtuluşu ve Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluş istikametine atılan ilk adım olduğunu ifade etti. İl Başkanı Mucur, kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi; "Türklüğün Kaderi Değişti" Burhan Mucur, 105 yıl önce Samsun kıyılarından başlayan milli mücadele ruhunun Anadolu'ya dalga dalga yayıldığını ve Türklüğün kaderini değiştirdiğini söyledi. Milli Mücadele'nin yalnızca silahla değil, akıl, stratejik kararlar ve sabırla kazanıldığını vurgulayan Burhan Mucur, Samsun’dan itibaren büyük bir heyecanla yakılan mücadelenin, uzun bir hazırlık sürecinin ürünü olduğunu belirtti. Milli Mukavemetin Yol Haritası Milli mukavemetin Amasya Genelgesi’yle yol haritasını çizdiğini, Sivas ve Erzurum Kongreleriyle demokratik güç kazandığını ve 23 Nisan 1920’de TBMM’nin açılmasıyla milli vicdanda kök saldığını belirten Burhan Mucur, 19 Mayıs 1919 tarihinin gelişen ve genişleyen olaylar zinciriyle, ümitsizliğe kapılmış milli ülkülerin dirildiğini ifade etti. Milli Mücadele'nin Temelleri Burhan Mucur, Milli Mücadele’nin, zulme ve zillete duyulan meşru öfke ile temellendiğini, milletin sayıca, siyaseten ve teknolojik olarak avantajlı olan düşmana imanıyla direnip hakkını savunduğunu vurguladı. Bu mücadelenin, 19 Mayıs 1919’un ilhamıyla tezahür ettiğini söyledi. Atatürk ve Milli Mücadele Kahramanları Burhan Mucur, başta Atatürk olmak üzere Milli Mücadele kahramanlarının emperyalizme teslim olmadıklarını ve milletin hiçbir zaman zillete kapılmadığını belirtti. 19 Mayıs’ın mirasının, milli ve manevi değerlere sahip çıkanların ellerinde yaşatılacağını söyledi. Gençliğin Rolü Burhan Mucur, Türkiye Cumhuriyeti'nin pazarlıkla değil, milletin mücadelesiyle kurulduğunu ve bu mücadelenin Türk gençliğinin iradesiyle devam edeceğini ifade etti. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları olmak üzere vatanımız için mücadele eden tüm kahramanları rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.
MHP Samsun İl Başkanı Burhan Mucur, yayınladığı mesajında 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutlayarak birlik ve beraberlik mesajı verdi.

MHP Samsun İl Başkanı Burhan Mucur: "19 Mayıs, Tam Bağımsızlık Meşalesini Yakan İlk Kıvılcımdır"

Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanı Burhan Mucur, 19 Mayıs 1919'un Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunda kritik bir dönüm noktası olduğunu vurguladı. Gazi Mustafa Kemal Paşa’nın Samsun’a ayak basmasıyla başlayan sürecin, tam bağımsızlık meşalesini tutuşturan ilk kıvılcım olduğunu belirten Burhan Mucur, bu tarihi günün, vatanın kurtuluşu ve Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluş istikametine atılan ilk adım olduğunu ifade etti.

İl Başkanı Mucur, kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi;

"Türklüğün Kaderi Değişti"

Burhan Mucur, 105 yıl önce Samsun kıyılarından başlayan milli mücadele ruhunun Anadolu'ya dalga dalga yayıldığını ve Türklüğün kaderini değiştirdiğini söyledi. Milli Mücadele'nin yalnızca silahla değil, akıl, stratejik kararlar ve sabırla kazanıldığını vurgulayan Burhan Mucur, Samsun’dan itibaren büyük bir heyecanla yakılan mücadelenin, uzun bir hazırlık sürecinin ürünü olduğunu belirtti.

Milli Mukavemetin Yol Haritası

Milli mukavemetin Amasya Genelgesi’yle yol haritasını çizdiğini, Sivas ve Erzurum Kongreleriyle demokratik güç kazandığını ve 23 Nisan 1920’de TBMM’nin açılmasıyla milli vicdanda kök saldığını belirten Burhan Mucur, 19 Mayıs 1919 tarihinin gelişen ve genişleyen olaylar zinciriyle, ümitsizliğe kapılmış milli ülkülerin dirildiğini ifade etti.

Milli Mücadele'nin Temelleri

Burhan Mucur, Milli Mücadele’nin, zulme ve zillete duyulan meşru öfke ile temellendiğini, milletin sayıca, siyaseten ve teknolojik olarak avantajlı olan düşmana imanıyla direnip hakkını savunduğunu vurguladı. Bu mücadelenin, 19 Mayıs 1919’un ilhamıyla tezahür ettiğini söyledi.

Atatürk ve Milli Mücadele Kahramanları

Burhan Mucur, başta Atatürk olmak üzere Milli Mücadele kahramanlarının emperyalizme teslim olmadıklarını ve milletin hiçbir zaman zillete kapılmadığını belirtti. 19 Mayıs’ın mirasının, milli ve manevi değerlere sahip çıkanların ellerinde yaşatılacağını söyledi.

Gençliğin Rolü

Burhan Mucur, Türkiye Cumhuriyeti'nin pazarlıkla değil, milletin mücadelesiyle kurulduğunu ve bu mücadelenin Türk gençliğinin iradesiyle devam edeceğini ifade etti.


19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları olmak üzere vatanımız için mücadele eden tüm kahramanları rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.

Samsun HABERİ

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve memleketsamsun.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.