160*600 sol
Sitenin sağ 160 600

Onur Ateş Anadolu Lisesi Velileri Tepki İçin Toplandı!

SAMSUN 11.11.2023 - 16:16, Güncelleme: 11.11.2023 - 16:16
 

Onur Ateş Anadolu Lisesi Velileri Tepki İçin Toplandı!

Samsun Onur Ateş Anadolu Lisesinin bahçesini şantiye alanına çevirecek inşaat planlamasına tepki gösteren veliler basın açıklaması düzenledi!
Samsun'un köklü eğitim kurumlarından Onur Ateş Anadolu Lisesinin bahçesinin çevirilerek içerisine bir anaokulu yapılmak istenmesine velilerden tepki geldi. Okul önünde toplanan veliler, yapılacak inşaat çalışmalarının, bahçedeki ağaçların kesilmesi başta olmak üzere bir çok sorunu beraberinde getireceğini söyleyerek, bu planlamadan vazgeçilmesini istedi. Doğal afetlerde okulun toplanma alanı kalmayacağını, öğrencilerin inşaat şantiyesi şartlarında eğitim hayatlarına devam ederek sınavlara hazırlanacağını kaydeden veliler düzenledikleri basın açıklamasında yaşadıkları sıkıntıları dile getirdi. Onur Ateş Anadolu Lisesi Okul Aile Birliği öncülüğünde gerçekleştirilen basın açıklamasına CHP Samsun Milletvekili Murat Çan da katılarak destek verdi. Veliler düzenlenen planlamanın getireceği sorunları dile getiren basın açıklamalarını okuyarak okul önünden ayrıldı. Onur Ateş Anadolu Lisesi Okul Aile Birliğinin okul önünde gerçekleştirdiği basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi; Atakum ilçesinin köklü okullarından olan Onur Ateş Anadolu Lisesinin Bahçesini çevreleyerek ana okulu yapılmak isteniyor. Bahsedilen bölümün inşaata açılmasına evet demek; onlarca ağacın kesilmesi . deprem gibi doğal afetlerde kullanılacak toplanma alanın ortandan kalkması, çocuklarımızın inşaat alanı içinde can güvenliği olmadan büyük bir gürültü içinde derslerine girmeleri ve üniversite sınavlarına hazırlanmaları demektir Onur Ateş Anadolu Lisesi velileri ve okul aile birliği olarak bu inşaata asla evet demiyor ve karşı çıkıyoruz. İnşaatın başlaması durumunda yaşları on beş- on sekiz bin öğrenciyi dört duvar içine sıkıştırmış olacak ,öğrenci başına 0.7 metre karelik alan ile çocuklara nefes alacak ve enerjilerini atacak alan bırakılmayacak. Aynı zamanda dört -beş yaş çocuklarının lise öğrencileriyle aynı ortamı paylaşmaları hem okulumuz öğrencilerini hem de anasınıfı çocuklarını olumsuz etkileyecektir. Proje okulu olan Onur Ateş Anadolu Lisesi vereceği mezunlarla ülkemizin geleceğine ışık tutacak, ülkemizi yüceltecek gençleri yetiştirmeyi hedeflemektedir. Yapılmak istenen inşaat, sağlıksız bir ortam ve çevre yaratacaktır. Böyle bir ortamda okulumuzun hedeflerine ulaşması güçleşmektedir. Okulumuz spor salonu ilçe müsabakalarının gerçekleştiği, amatör takımlar ve engelli sporcularımızın, faydalandığı ,sporcu yetiştirmede katkısı olan bir yerdir.Bu faaliyetlerde sekteye uğrayacak ve yüzlerce yurttaşımız mağdur olacaktır. Bu sebeplerden ötürü eğitime vurulacak inşaat darbesine, çocuklarımızın geleceği ile oynanmasına karşı çıkıyoruz. Okul aile birliği olarak tüm veliler adına bu karardan vazgeçilmesini istiyor ve yetkilileri göreve çağırıyoruz. 
Samsun Onur Ateş Anadolu Lisesinin bahçesini şantiye alanına çevirecek inşaat planlamasına tepki gösteren veliler basın açıklaması düzenledi!

Samsun'un köklü eğitim kurumlarından Onur Ateş Anadolu Lisesinin bahçesinin çevirilerek içerisine bir anaokulu yapılmak istenmesine velilerden tepki geldi. Okul önünde toplanan veliler, yapılacak inşaat çalışmalarının, bahçedeki ağaçların kesilmesi başta olmak üzere bir çok sorunu beraberinde getireceğini söyleyerek, bu planlamadan vazgeçilmesini istedi.

Doğal afetlerde okulun toplanma alanı kalmayacağını, öğrencilerin inşaat şantiyesi şartlarında eğitim hayatlarına devam ederek sınavlara hazırlanacağını kaydeden veliler düzenledikleri basın açıklamasında yaşadıkları sıkıntıları dile getirdi.

Onur Ateş Anadolu Lisesi Okul Aile Birliği öncülüğünde gerçekleştirilen basın açıklamasına CHP Samsun Milletvekili Murat Çan da katılarak destek verdi. Veliler düzenlenen planlamanın getireceği sorunları dile getiren basın açıklamalarını okuyarak okul önünden ayrıldı.

Onur Ateş Anadolu Lisesi Okul Aile Birliğinin okul önünde gerçekleştirdiği basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi;

Atakum ilçesinin köklü okullarından olan Onur Ateş Anadolu Lisesinin Bahçesini çevreleyerek ana okulu yapılmak isteniyor. Bahsedilen bölümün inşaata açılmasına evet demek; onlarca ağacın
kesilmesi . deprem gibi doğal afetlerde kullanılacak toplanma alanın ortandan kalkması, çocuklarımızın inşaat alanı içinde can güvenliği olmadan büyük bir gürültü içinde derslerine girmeleri ve üniversite sınavlarına hazırlanmaları demektir Onur Ateş Anadolu Lisesi velileri ve okul aile birliği olarak bu inşaata asla evet demiyor ve karşı çıkıyoruz.

İnşaatın başlaması durumunda yaşları on beş- on sekiz bin öğrenciyi dört duvar içine sıkıştırmış olacak ,öğrenci başına 0.7 metre karelik alan ile çocuklara nefes alacak ve enerjilerini atacak alan bırakılmayacak. Aynı zamanda dört -beş yaş çocuklarının lise öğrencileriyle aynı ortamı paylaşmaları hem okulumuz öğrencilerini hem de anasınıfı çocuklarını olumsuz etkileyecektir. Proje okulu olan Onur Ateş Anadolu Lisesi vereceği mezunlarla ülkemizin geleceğine ışık tutacak, ülkemizi yüceltecek gençleri yetiştirmeyi hedeflemektedir. Yapılmak istenen inşaat, sağlıksız bir ortam ve çevre yaratacaktır. Böyle bir ortamda okulumuzun hedeflerine ulaşması güçleşmektedir. Okulumuz spor salonu ilçe müsabakalarının gerçekleştiği, amatör takımlar ve engelli sporcularımızın, faydalandığı ,sporcu yetiştirmede katkısı olan bir yerdir.Bu faaliyetlerde sekteye uğrayacak ve yüzlerce yurttaşımız mağdur olacaktır. Bu sebeplerden ötürü eğitime vurulacak inşaat darbesine, çocuklarımızın geleceği ile oynanmasına karşı çıkıyoruz. Okul aile birliği olarak tüm veliler adına bu karardan vazgeçilmesini istiyor ve yetkilileri göreve çağırıyoruz. 

Samsun HABERİ

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve memleketsamsun.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.